Zabiegi na dłonie

Manicure

Manicure to przyjemny i odprężający zabieg, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Celem jest odżywienie i rozjaśnienie płytki paznokcia, oraz uelastycznienie skórki. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale także na wyrównywaniu płytki paznokcia i skórek. Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie były zawsze zadbane i eleganckie – zapraszamy!

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny jest to zabieg, który odbywa się bez użycia przedmiotów metalowych tj. cążki, aby uniknąć infekcji macierzy paznokcia. Na skórki paznokcia nakładamy preparat zmiękczający, a następnie je odpychamy za pomocą patyczka różanego. Pozostała kolejność wykonywanych czynności jest taka sama, jak podane wyżej.

Manicure SPA

Celem manicure spa jest nawilżenie oraz regeneracja. Nadaje on miękkość oraz elastyczność dłoniom. Manicure Spa różni się od pozostałych form Manicure tym, że zabieg rozpoczyna się od kąpieli nawilżającej, która zmiękcza, odświeża i regeneruje skórę. Manicure Spa jest jedną z najbardziej relaksujących form spędzania czasu. Polecany jest kobietom, które prowadzą stresujący tryb życia.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele się różni od tradycyjnego. Paznokcie są jednak błyszczące, odporne na zadrapania i rozdwajanie przez długi czas. Nie tracą też blasku i charakterystycznego „mokrego połysku”. Choć technika znana była już w kosmetyce od kilku lat, dopiero w 2010 roku, za sprawą produktu Shellac, zdobyła popularność.

Zabieg zaczyna się jak zwykły manicure – od przygotowania płytki. Opiłowane paznokcie z odsuniętymi skórkami zostają zmatowione specjalnym bloczkiem. To ważne, bo u osób, których płytka jest naturalnie tłusta manicure może się nie utrzymać. Po nałożeniu warstwy żelu utwardza się go w świetle lampy UV, a następnie nakłada warstwy koloru.

Manicure hybrydowy daje możliwość wykonania wszelkich rodzajów zdobień – francuski manicure, jeden kolor, a nawet wtapianie drobnych kamyczków. Produkt nie nadaje się jednak do przedłużania płytki – bliżej mu do mocnego lakieru do paznokci niż tipsów. Do jego usunięcia stosuje się płyn z zawartością acetonu, a zdjęcie „hybryd” ponownie odbywa się w salonie.

Manicure – przeciwwskazania

Grzybica paznokci – zaczyna się zawsze od wolnego brzegu paznokcia i rozwija się w kierunku macierzy. Powstaje kieszeń, pomiędzy płytką paznokcia, a łożyskiem. Kieszeń jest zabarwiona w kolorze żółto -zielono- brunatnym.

Zielenica paznokcia – widoczne zmiany na płytce paznokcia w kolorze żółto-zielono-brunatnym. Występują zawsze pomiędzy płytką paznokcia, a produktem do ich przedłużania. Choroba ta jest możliwa tylko pod paznokciem przedłużonym. Powstaje w skutek zapowietrzenia płytki paznokcia i nieprawidłowego wykonania zabiegu przedłużania paznokci.

Drożdżyca – zaczyna się od wału około paznokciowego. Wał jest poczerwieniony, napuchnięty. Przy ucisku wydziela się treść ropna.

Manicure – zalety

  1. Zabieg ten wyrównuje wszelkie niedoskonałości płytki paznokcia i sprawia, że staje się ona gładka i jedwabista.
  2. Nasze paznokcie zyskują pożądany kształt i wygląd.
  3. Usunięte skórki sprawiają, że nasze dłonie wyglądają na zadbane i eleganckie.
  4. Stosowane podczas manicure odżywki dostarczają paznokciom substancji odżywczych oraz witamin, przez co stają się one zdrowsze.
  5. Nasze paznokcie mogą być nie tylko zadbane, ale także pomalowane naszym ulubionym kolorem.