Zabiegi Sesderma

Sesderma to marka, pod którą dostępna jest szeroka gama kosmetyków dla skóry dojrzałej i starzejącej się. Sprawdzone składniki i nowoczesna technologia produkcji przekładają się na skuteczne preparaty wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych na całym świecie. Także mezoterapia igłowa i Mesopen wykonywane w naszym gabinecie oparte są na preparatach Sesderma MESO CIT.

Właściwości kwasu migdałowego

Jest on polecany szczególnie do skór nietolerujących innych alfa-hydroksykwasów (AHA). Pochodzi on z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Zalecany dla skór o nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nietorbielowatego, oznakami fotostarzenia. Jest bezpieczny dla cery wrażliwej , gdyż posiada duży rozmiar cząsteczek co nie powoduje szybkiej penetracji warstwy rogowej i nie powoduje podrażnień ani szczypania. Posiada dużą zdolność do przebudowy skóry, działa rozjaśniająco, a także ma działanie seboregulacji,przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne.

Właściwości kwasu azelainowego

Charakterystyczne dla tego kwasu jest działanie seboregulacyjne, bakteriostatyczne, normalizuje proces keratynizacji. Hamuje rozmnażanie się aktywnych form tlenu i reguluje pigmentację skóry.

Wskazania:
– trądzik różowaty
– łuszczyca
– trądzik
– melasama i inne przebarwieniami
– zapalenie mieszków włosowatych

Właściwości kwasu pirogronowego

Kwas pirogronowy działa na poziomie naskórka i skóry właściwej. Rozluźnia połączenia między korneocytami naskórka i przeciwdziała zgrubieniom warstwy rogowej. Złuszczanie przebiega bez efektu wysuszenia, ponieważ kwas pirogronowy hydrolizuje w kwas mlekowy, alfa-hydroksykwas o właściwościach nawilżających, tworzący na skórze film chroniący ją przed odwodnieniem.

Ze względu na działanie keratolityczne, seboregulacyjne oraz przeciwdrobnoustrojowe, jest szczególnie wskazany w leczeniu trądziku w każdej odmianie.

Stymuluje syntezę elastyny, glikoprotein i kolageny w wyższym stopniu niż kwas glikolowy, jest porównywalny do TCA (kwas trójchlorooctowy), jednak bez niedogodności tego ostatniego, wywołuje tylko delikatny rumień.

Wskazania:
– blizny potrądzikowe
– głębokie zmarszczki
– wiotkość skóry
– rozstępy
– każdego rodzaju trądzik

Właściwości kwasu mlekowego

Kwas mlekowy ma działanie antybakteryjne, a dzięki właściwościom oczyszczającym jest on często stosowany m.in. w terapiach przeciw trądzikowi czy stanom zapalnym skóry. W naturalnych warunkach kwas mlekowy odpowiada m.in. za utrzymanie właściwego pH skóry, co jest wykorzystywane także w kosmetykach powstających z jego użyciem. Kwas mlekowy jest także istotnym składnikiem substancji peelingujących z uwagi na swoje właściwości złuszczające.

Wskazania:
– blizny trądzikowe
– rozstępy
– przebarwienia na skórze
– głębokie zmarszczki

Na bazie kwasu mlekowego powstał Lactipeel – preparat wykorzystywany do peelingu. Dzięki aż 90% zawartości kwasu mlekowego i odpowiedniej, żelowej konsystencji dociera do głębokich warstw skóry nie powodując jednocześnie jej podrażnień.

Właściwości kwasu traneksamowego

Kwas traneksamowy jest wykorzystywany m.in. w leczeniu melasmy – poważnych przebarwień powstających wskutek poparzeń słonecznych, ale także na tle genetycznym i hormonalnym. Kwas ten jest kluczowym składnikiem w preparatach stosowanych m.in. podczas peelingów. Kosmetyki te działają łagodząco i wykazują silne działanie nawilżające. Oprócz jego działania na istniejące przebarwienia, obserwuje się także jego funkcję profilaktyczną – zapobiega on bowiem pojawianiu się nowych przebarwień.

Wskazania:
– przebarwienia na skórze
– pokrzywki alergiczne
– trądzik różowaty

Na bazie kwasu traneksamowego powstała gama produktów TRX.

Właściwości kwasu bursztynowego

Kwas bursztynowy naturalnie występuje w wielu owocach, warzywach, ale także w bursztynie. W naszym organizmie bierze on udział w reakcjach aktywujących metabolizm komórek. Ekstrakt bursztynowy jest wykorzystywany do produkcji wielu kosmetyków – m.in. kremów, peelingów czy toników. Czemu zawdzięcza on swoją popularność?

Kosmetyki z kwasem bursztynowym najczęściej stosuje się do cery dojrzałej, szczególnie gdy widoczne stają się oznaki jej zmęczenia czy wysuszenia. Kwas bursztynowy wpływa na ujędrnienie skóry poprzez jej nawilżenie i natłuszczenie. Kolejnym pozytywnym skutkiem stosowania tego typu preparatów jest poprawa kolorytu skóry i nadanie jej blasku.

Wskazania:
– dojrzała i zmęczona cera
– cera sucha

Na bazie kwasu bursztynowego powstała linia preparatów Sucesspeel.

Właściwości kwasu ferulowego

Kwas ferulowy swoją popularność zawdzięcza skuteczności w powstrzymywaniu procesów starzenia się skóry. W naturze występuje on m.in. w zbożach, ziarnach kawy czy orzechach i po odpowiedniej obróbce jest wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym. Jakie właściwości ma ten kwas i jakie osoby powinny używać kosmetyków z zawartością kwasu ferulowego?

Działanie antystarzeniowe kwasu ferulowego to przede wszystkim redukcja szkód, które naszej cerze wyrządzają oddziałujące na nią niekorzystne warunki – m.in. promieniowanie UV czy zanieczyszczone powietrze. Kwas ten działa także nawilżająco i pobudzająco, stąd można spotkać go w kremach antyzmarszczkowych czy przeciwsłonecznych.

Wskazania:
– oznaki starzejącej się skóry
– utrata jędrności skóry
– przebarwienia

Kwas ferulowy jest składnikiem występującym w linii preparatów Ferullac.

Preparat DNA

Osiągnięcia nanotechnologii swój wyraz znalazły w preparatach działających na poziomie DNA. Ich rewolucyjne działanie opiera się na docieraniu do najgłębszych warstw skóry, co powoduje, że nie jest zależny od pH i nie powoduje podrażnień. To wszystko powoduje, że efekty stosowania preparatów nanotechnologicznych są nie tylko szybsze, ale także bardziej spektakularne niż ma to miejsce w przypadku standardowych preparatów.

Wskazania:
– rogowacenie słoneczne
– fotostarzenie
– przebarwienia (np. posłoneczne)